Seminar: ˝ Osnove industrijske lastnine in njena vključitev v poslovno razvojne dogodke ˝
Vabimo vas, da se udeležite seminarja ˝Osnove industrijske lastnine in njena vključitev v poslovno razvojne dogodke˝, ki bo potekal 11.3.2010, na sedežu podjetja TECOS. Na seminarju bo predaval g. Miha Vrhunec.
Konstruktorji, razvijalci Pri snovanju novih izdelkov se srečujemo z vprašanjem ali izumljati ali privzemati znane preizkušene rešitve.
Že v izhodiščnem načrtovanju novega izdelka je nujno treba vključiti industrijsko lastnino tretjih oseb, da ne bi pomotoma vključili pravice tretjih oseb v vaš izdelek. Enako pomembno je vedeti, kako so drugi reševali podobne naloge in kako naj jih sami, da dosežete konkurenčno prednost na trgu.
Razumevanje tehnične vsebine patentih spisov je nujno, da lahko iščemo v velikih skladiščih patentne dokumentacije, ki jo ponujajo zlasti uradi za intelektualno lastnino.
Kako in kdaj vpeljati industrijsko lastnino v lasten postopek razvoja in raziskav? Kdaj se odločiti za varstvo lastnih izumov?
Tržniki in poslovni načrtovalci
Patenti spisi so edinstvena zbirka podatkov, ki so nenadomestljivi načrtovanju novih izdelkov, analizi konkurenčnih podjetij glede njihovih razvojnih usmeritev, tržne prisotnosti, števila in usmeritve strokovnjakov.
Lastne pravice industrijske lastnine (patenti, modeli, blagovne znamke) zagotavljajo prednost izdelkom na tržišču, varujejo vlaganja sredstev in znanja v razvoj novih proizvodov pred zastonjskim prevzemom vaših izvirnih tehniških rešitev konkurence.
Kdaj vključiti industrijsko lastnino tretjih oseb v razvojne postopke in kdaj uveljavljati to pravico za sebe?
Seminar bo potekal v četrtek, 11. marca 2010, v prostorih podjetja TECOS, na Kidričevi 25, 3000 Celje, s pričetkom ob 9. uri.
http://www.tecos.si/seminarji
Nazaj
|