IRT 3000

vsebina

SAP s podporo regionalnim inovacijam in domačim podjetnikom gradi start-up ekosistem v naši regiji

05.12.2016

Kot del misije, da pripomore k boljšemu svetu in izboljšanju vsakdana posameznikov, podjetje SAP podpira podelitev nacionalnih nagrad Grand Finale of Central European Startup Awards (CESA) 2016.

Slika_1_CESA_Grand_Finale_2016_podelitev_nagrad_Ljubljana.thumb-300x200

Svečana podelitev nagrad je bila v četrtek, 1. decembra 2016, v prostorih ABC Accelerator v Ljubljani. Podjetje SAP s tem uresničuje lastno vizijo podjetja na področju spodbujanja razvoja regionalnih inovacij in podpore domačih podjetnikov, gradnje start-up ekosistema in iskanja najboljših talentov, ki se lahko pridružijo podjetju SAP in tu zgradijo svojo kariero. Podpora Grand Finale of Central European Startup Awards (CESA) je le ena izmed iniciativ podjetja SAP, katerega cilj je pomagati start-up podjetjem pri lažjem dostopu in pozicioniranju na konkurenčnem trgu.

SAP: Podpora mladim podjetnikom pri prenosu ideje v evalvacijo poslovanja

“SAP verjame, da je za uspeh na področju digitalnega poslovanja potrebno medsebojno sodelovanje podjetij, skupen razvoj inovacij ter delitev znanja in idej. Sodelujemo že z več kot 2000 start-upi po celem svetu in tako združujemo inovativno platformo SAP HANA z idejami na vseh področjih poslovanja. Skupaj s start-upi se nam odpira nova priložnost sodelovanja v regiji CEE,” je dejala Susanne Labonde, direktorica oddelka Global Talent Win Program
HR Talent Acquisition, SAP.

CESA prepoznava, podpira in povezuje start-up ekosistem v Sloveniji, Avstriji, Romuniji, Bolgariji, Srbiji, na Poljskem, Češkem, Slovaškem, Hrvaškem in Madžarskem. Podelitve nagrad so se udeležili vsi sodelujoči start-upi iz regije, ki so imeli priložnost, da se predstavijo in še zadnjič pomerijo s sotekmovalci. Poleg tega je podjetje SAP letos prvič poleg že obstoječe kategorije tekmovanja “start-up leta” predstavilo še kategorijo, s katero dodatno izpostavlja pomembnost žensk v svetu tehnologije, tj. kategorija “najbolj vplivna ženska v svetu tehnologije”.

“Ko v podjetju pride do težav, je prav združitev zaposlenih z različnih področjih tista, ki pogosto vodi do edinstvenih in kreativnih rešitev. Raznolikost odpira vrata inovativnosti in spodbuja rast na trgu – to spoznanje bi moralo še okrepiti naša prizadevanja, da zagotovimo, da ljudje na vodilnih položajih utelešajo in sprejemajo moč raznolikosti,” je odločitev o novi kategoriji obrazložila Susanne Labonde, SAP.

Na včerajšnji slavnostni podelitvi CESA Grand Finale v Ljubljani je glavno nagrado v kategoriji “najbolj vplivna ženska v svetu tehnologije” prejela Urška Sršen, ustanoviteljica Bellabeat. Urška Sršen, inovativna Slovenka, ki trenutno živi na Hrvaškem, je leta 2014 ustanovila top 5 Y-COMBINATOR podjetje, ki izdeluje vrhunsko oblikovane, inovativne izdelke, s katerimi lahko ženske spremljajo svoje splošno zdravstveno stanje in počutje v različnih življenjskih obdobjih.

Poljsko podjetje Brainly, ki je bilo izpostavljeno zaradi njihovega izrednega doprinosa v državah v razvoju in spremembah za boljši jutri, je prejelo nagrado za „start-up leta“. Ustanovitelji Brainly so razvili platformo, ki študente po svetu s pomočjo učnega modela spodbuja k reševanju problemov v šoli. Prejeli so tudi glavno nagrado za „najboljši doprinos družbi“, saj, kot je zapisano na njihovi spletni strani, verjamejo, „da ne obstaja oseba, ki bi vedela čisto vse. Vendar verjamemo, da vsi vemo nekaj.“


SAP: Raznolikost iniciativ za regijske start-upe

Podpora dogodka, kakršen je CESA Grand finale, je le ena izmed številnih iniciativ, ki kaže, da je SAP že prepoznal moč inovativnosti v regiji in razširil mrežo z otvoritvijo petih novih SAP Labs oz. razvojnih centrov na Madžarskem, Češkem, Slovaškem, Poljskem in v Bolgariji. Ti predstavljajo pomemben košček mozaika že ustanovljene mreže SAP Lab Network, ki združuje 19 raziskovalnih in razvojnih centrov, strateško pozicioniranih v tehnoloških središčih po svetu. SAP je tržišču predstavil tudi 12-mesečni globalni program, s pomočjo katerega razvija in spodbuja sledenje novih aplikacij, ki temeljijo na SAP HANA in se nanašajo na področja, kot so Big Data, napovedna analitika in analitika v realnem času. Izjemen regionalni uspeh predstavlja tudi natečaj HCP Startup Challenge, ki se odvija vsako leto. Nedavno so bili v Bratislavi razglašeni tudi letošnji zmagovalci natečaja: za tri najbolj inovativne ideje uporabe platforme SAP HANA Cloud so bili razglašeni pametni vinograd, pametni avto in pametno skladišče.

Med pomembne iniciative se uvršča tudi program Startery CEE, ki kot del iniciative SAP and Social Impact s programom STARTERY CENTRAL & EASTERN EUROPE podpira socialne podjetnike v CEE regiji in jim omogoča sodelovanje na štiridnevnem intenzivnem in inovativnem izobraževalnem dogodku.

Za več informacij o dogodku CESA Grand Finale 2016 obiščite:
https://www.eventbrite.co.uk/e/cesa-2016-grand-finale-tickets-28979462352

ar©tur 2021