IRT 3000

vsebina

7 slovenskih podjetij pod okriljem SPIRIT Slovenija na sejmu EVS27 v Barceloni

07.11.2016

Javna agencija SPIRIT Slovenija organizira skupinsko predstavitev slovenskega gospodarstva na sejmu električne mobilnosti in avtomobilske industrije EVS27, ki poteka od 17. do 20. novembra 2013 v Barceloni. Na skupnem razstavnem prostoru bo svoje izdelke in storitve predstavljalo 7 slovenskih podjetij.

Javna agencija SPIRIT Slovenija organizira skupinsko predstavitev slovenskega gospodarstva na sejmu električne mobilnosti in avtomobilske industrije EVS27, ki poteka od 17. do 20. novembra 2013 v Barceloni. Na skupnem razstavnem prostoru bo svoje izdelke in storitve predstavljalo 7 slovenskih podjetij.

Sejem EVS27 je namenjen predstavitvi izdelkov in storitev s področja električne mobilnosti in avtomobilske industrije. Na sejmu predstavljajo komponente za električna vozila, inženiring, pogonski deli, prototipi, infrastruktura za električno mobilnost.

Javna agencija SPIRIT Slovenija je maja letos objavila javno povabilo podjetjem za udeležbo na skupinskem sejemskem nastopu na omenjenem sejmu. Tako se bo na skupinski stojnici na 150 m2 razstavne površine predstavljalo 7 slovenskih podjetij, in sicer Elaphe, d. o .o., Boson, d. o. o., Metron Inštitut, Seaway Yachts, d. o. o., Oprema Ravne d. o. o., Etrel d. o. o., Kolektor Group d. o. o. in avtomobilski grozd Slovenije GIZ ACS.

»Slovenija je majhna, zato smo bolj prepoznavni, če nastopamo skupaj,« je prepričan Andrej Pečjak iz Inštituta za diagnostiko in vzdrževanje motornih vozil, Metron, »obenem se znižajo stroški, ponudniki s področja električne mobilnosti pa se med sabo tudi vsi poznamo in medsebojno sodelujemo. Po letošnji zmagi v Monte Carlu in drugem mestu na WAVE se moramo tujemu trgu celovito predstaviti, ker smo razvojni inštitut. Slovenija je za nas premajhen trg, EU nas pa še premalo pozna. Poleg tega je Slovenija po številu električnih vozil na repu Evrope, zato se skušamo predstaviti širši domovini – Evropi,« je dodal.

Goran Ognjanović iz podjetja Oprema Ravne d. o. o. kot prednosti skupnega nastopa izpostavlja nižje stroške nastopa, širšo ponudbo izdelkov na eni stojnici in sklepanje novih poznanstev s slovenskimi podjetji iz sorodne branže. »Od sejma pričakujemo nove kontakte potencialnih strateških in poslovnih partnerjev, pregled konkurence in ponudbe ter tehnologije nastopajočih. Prednost sejma, ki se ga letos udeležujemo prvič, je predvsem v tem, da lahko na enem mestu osebno komuniciramo z različnimi partnerji.«

Miha Levstek iz podjetja Etrel, d. o. o. se bo sejma udeležilo, ker je njihova dejavnost nepsoredno povezana s sejmom EVS27, saj si od sejma obetajo nova naročila in nove projektne partnerje na področju raziskav in razvoja.

Mag. Gorazd Lampič iz podjetja Elaphe Pogonske Tehnologije d. o. o. pravi, da je za njihovo podjetje nastop na tem sejmu prvo načrtovano promocijsko pojavljanje v mednarodnih krogih. “Doslej naše dejavnosti, razen preko spletne strani, nismo promovirali, saj smo dobili ravno toliko povpraševanja, kot smo ga potrebovali za kakovosten razvojni proces, stik s trgom ter financiranje razvoja. Na sejem EVS27 vstopamo po več kot desetletju intenzivnih raziskav in razvoja s štirimi prijavljenimi patenti, več kot desetimi različnimi elektromotorji, tremi avtomobili z vgrajenimi Elaphe kolesnimi motorji, nekaj vidnimi mednarodnimi projekti ter močno okrepljeno ekipo. Naša pričakovanja so primerno visoka glede na poznavanje specifične tematike, karakteristik naših rešitev v primerjavi s svetovno konkurenco ter preverjenim poslovnim modelom. Pričakujemo vzbuditev resnega interesa pri prav vseh podjetjih, ki jih zanimajo kolesni elektromotorji ter tudi pri tistih, ki v to tehnologijo še niso povsem prepričani. Glede na dolge razvojne in pogajalske cikle ostajamo realni, tako da podpise pogodb za nove projekte pričakujemo v mesecih po dogodku. Pri posameznih tekočih projektih pa seveda pričakujemo tudi konkretna naročila kolesnih motorjev, za katera zbiramo naročila za proizvodnjo, predvsem gre za motorje Smart3Gen, LEV in FINN.” Njihova želja pa je med drugim tudi vpeljati nove člane razvojne ekipe v projekte z novimi tujimi partnerji ter jim na ta način omogočiti osebnostno rast in strokovni razvoj.

Sicer pa ima SPIRIT Slovenija za leto 2013 predvidenih 18 skupinskih predstavitev slovenskega gospodarstva na mednarodnih sejmih v tujini, doslej je bilo izvedenih že 14, do konca leta pa bodo izvedene še štiri skupinske sejemske predstavitve, in sicer poleg sejma električne mobilnosti in avtomobilske industrije EVS27 v Španiji, še na sejmu navtične industrije in navtične opreme METS v Amsterdamu, sejmu avtomatike, procesnih krmiljenj in elektronike SPS - IPC - Drives v Nürnbergu in sejmu umetnostne obrti AF - L 'Artigiano in Fiera v Milanu. Pred kratkim pa je agencija na svojih spetnih straneh objavila tudi seznam skupinskih predstavitev slovenskega gospodarstva na 13 mednarodnih sejmih v tujini, ki jih bo izvedla v letu 2014 in so na voljo na tej povezavi.

ar©tur 2021