IRT 3000

vsebina

Četrta industrijska revolucija: nekoč znanstvena fantastika, danes realnost

04.04.2017

Celjsko sejmišče do konca tedna živi in diha z industrijo. Vrata je odprl Mednarodni Industrijski sejem, ki je s svojo ponudbo največji doslej. V ospredju sejemskega dogajanja so letos izzivi četrte industrijske revolucije. Industrija 4.0 zahteva tudi prilagajanje koncepta sejmov, zato so v Celjskem sejmu tradicionalne strokovne sejme Forma tool, Plagkem, Varjenje in rezanje ter Graf&Pack preoblikovali v celoviti pregled vsega kar potrebuje učinkovita industrija prihodnosti in mu nadeli novo skupno ime Mednarodni Industrijski sejem.

»Industrijski sejem je s konstantno rastjo v zadnjih letih postal naš drugi največji sejem, takoj za sejmom MOS, že kar nekaj let pa je tudi sejem z največjo mednarodno udeležbo. Več kot 350 direktnih razstavljavcev predstavlja okoli 700 različnih blagovnih znamk. Letos smo razstavnim površinam dodali dve dodatni sejemski dvorani, zato je ta sejem največji doslej. Menimo, da je znova upravičil sloves največjega in najpomembnejšega sejma teh dejavnosti v Jugovzhodni Evropi,« je na odprtju sejemskega dogodka dejal mag. Robert Otorepec, izvršni direktor Celjskega sejma. Ob tem je vsem razstavljavcem, podjetnikom in obrtnikom zaželel uspešne sejemske dni.

MIS3Zbrane na otvoritveni slovesnosti je nagovoril tudi župan Mestne občine Celje Bojan Šrot, ki je dejal, da smo še nedavno o tehnoloških inovacijah, ki smo jim priča, brali v znanstvenofantastičnih knjigah, danes pa so del našega vsakdana in si brez njih skoraj ne znamo predstavljati življenja. »Tudi Mestna občina Celje je stopila na pot pametnih mest, ki jih uvajajo po Evropi in svetu. Trenutno zelo intenzivno pripravljamo okoljski informacijski portal, ki bi na enem mestu omogočal podatke o stvareh pomembnih za vsakdanje življenje občanov,« je med drugim dejal Šrot, čestital organizatorju sejma in izrazil prepričanje, da bo sejem zanimiv tudi za laike, saj nikjer drugje ni mogoče v živo videti nekaterih tehnoloških dosežkov, ki so tukaj razstavljeni.

Uradni otvoritelj Mednarodnega Industrijskega sejma Jernej Tovšak, vršilec dolžnosti generalnega direktorja Direktorata za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo na Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo, je poudaril pomen industrijskega sejma v Celju. »Prav strokovni dogodki kot je ta sejem, nudijo paleto možnosti za razvoj in posodabljanje industrije. Predstavljajo orodje pospeševanja prodaje, igrajo pomembno vlogo pri osebnem in neposrednem dialogu med razstavljavcem in obiskovalcem, predstavljajo tudi stičišče, kjer lahko vzklijejo nove ideje, ki vodijo v nove inovacije,« je dejal Tovšak. Ob tem je izpostavil, da je ministrstvo v preteklosti podprlo že več razvojno inovacijskih projektov podjetij s tega področja. »Naslednji večji javni razpis za sofinanciranje takih projektov bo objavljen junija letos, v višini 74 milijonov evrov,« napoveduje Tovšak.

Da gresta industrija in sodobna tehnologija z roko v roki, dokazuje prav poseben gost otvoritvene slovesnost. Trak je namreč pomagal prerezati YuMi, dvoročni, sodelovalni robot koncerna ABB. Obiskovalcem bo družbo delal vse sejemske dni na razstavnem prostoru medijskega partnerja sejma, strokovne revije IRT3000, kjer bo preveril starost obiskovalcev, preden jim bo postregel s pijačo.

Jernej Tovšak, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, o pomenu sejma in ukrepih ministrstva za spodbujanje razvojno-inovacijskih projektov s tega področja (10,73 MiB)

mag. Robert Otorepec, Celjski sejem, o pomenu Mednarodnega Industrijskega sejma (7,47 MiB)

Vir:
http://www.ce-sejem.si/sejmi/2017/industrijski-sejem-2017/novice?id=5063/cetrta-industrijska-revolucija-nekoc-znanstvena-fantastika-danes-realnost-tonski-izjavi-jerneja-tovsaka-in-roberta-otorepca

ar©tur 2021